Kontrakt – recenze knihy

Název knihy: Kontrakt

Jméno autora: Melanie Moreland

Počet stran: 416

Nakladatelství: Baronet

Mé hodnocení: 5/5 *****

 

Taky to vždy máte tak, že když musíte něco děla, přečtete nejvíce knih? Přesně jako já – v polovině září mě čeká nejtěžší zkouška na škole, a já místo čtení odborné literatury čtu knihy ze své knihovny… rozuměje dobře – ze své ženské knihovny.

Před pár dny jsem dočetla jednu knihu, a místo učení jsem sáhla po knize další. A to konkrétně po titulu Kontrakt od spisovatelky Melanie Moreland. Byla to první kniha od této autorky, ale už teď vím, že nebyla rozhodně poslední. Já to sice říkám často, ale můžete mi věřit, že i u této knížky se mi stalo, že mě vtáhla do děje a ne a ne mě pustit. Na to, že má přes čtyři sta stran, jsem ji stihla naprosto bez problémů přečíst během dvou dnů, a to opět pracovních.

Ač děj knihy byl poměrně neoriginální, mně se velmi líbil. Jednoduše řečeno mám ráda v knihách sarkasmus, jiskření, pošťuchování a tak podobně, a to vše zajisté spojeno i s řádnou dávkou romantiky. A právě toto vše kniha nabízí na jednom místě. Tempo knihy je skvostné – děj ubíhá tak rychle, že si ani nevšimnete, a konec příběhu se pomalu, ale jistě blíží.

Co se týká předvídatelnosti, tak ano, děj se dá vcelku bez problémů předpovídat, ale mně to osobně u této knihy nijak nevadilo. Postavy byly též výborně zpracované – jednotlivé charaktery měly své kouzlo, ale i své stinné stránky, což zajisté patří ke každému normálnímu člověku.

…mužský pohled psaní…

A pokud bych byla ještě svědomitá, tak rozhodně musím zmínit, že se jednalo snad o první knihu, kde mi víc vyhovoval mužský, nikoli ženský pohled. Ono upřímně, ženského pohledu tam bylo úplně minimum, ale charakter hlavní mužské postavy byl vylíčen tak výborně, že mně jednoduše bavilo více číst jeho pohled.

Dalším plusem, který musím ocenit je to, že jednotlivé kapitoly nebyly extrémně dlouhé, takže mi nedělalo problémy rozečíst další kapitolu, i kdy jsem už například neměla čas na příliš dlouhé čtení.

Na knize velmi oceňuji i závěrečnou část – povídku Baby Šéf, kterou autorka přidala do knížky jako přídavek pro své čtenáře, kteří byly z knihy Kontrakt tak nadšeni, že požadovali po autorce pokračování… Ano, taky mi tato kratší povídka přišla k chuti, a upřímně jsem se u ní i celkem zasmála.

Takže… sečteno podtrženo – kniha se mi velmi líbila ve všech ohledech a nemám ji prakticky co vytknout. Takže jestli hledáte krásnou knihu s romantickou tématikou společně s trochu peprným jazykem, jděte do ní, nebudete litovat 🙂

Mějte se krásně, a já se jdu pokusit věnovat chvilku času škole – držte mi palce 🙂

 

Oficiální anotace:

Může láska někoho doopravdy změnit? Katharine pracuje pro šéfa Richarda, bezohledného tyrana, který se nikdy neohlíží na nikoho a na nic. Potřebuje práci, a tak musí strpět jeho nekonečné požadavky a ponižování. Jednou však od něj dostane úkol, s nímž rozhodně nepočítala. Její pracovní smlouva teď zní – milenka a snoubenka. Když lásku musí předstírat dva lidé, kteří se nesnášejí, co se asi stane? Drsné napětí a erotické jiskření přerůstá do něčeho nečekaného. Katharine náhle bez svého nenáviděného nepřítele nedokáže žít. Je to vůbec ještě ten starý Richard, nebo se z něj stal někdo jiný? Přežije jejich vztah tento neobvyklý a zrádný kontrakt?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *