Božský cizinec – recenze knihy

Název knihy: Božský cizinec

Jméno autora: Christina Lauren

Počet stran: 320

Nakladatelství: Jota

Mé hodnocení: 2/5 ***

Po nějaké době jsem dočetla knihu a tak tu máme další recenzi – tentokrát na knihu Božský cizinec.

Na první dobrou musím říct, že jsem se celou dobu těšila na moment, kdy se mi zrovna tato kniha dostane do rukou. Autorky mám celkem ráda, a právem se řadí mezi mé oblíbené spisovatelky. Jejich styl psaní se mi líbí, ale…

Upřímně musím přiznat, že kniha Božský cizinec mě zrovna dvakrát nenadchla. Jedná se sice o tzv. červenou knihovnu, kde téma sexu se dá očekávat poměrně často. Ale u tohoto titulu mi přišlo, že právě sex byl hlavním tématem a byl prakticky na každé stránce, a nic jiného se tu reálně neřešilo.

Příběh samotný byl po celou dobu založený je na sexu a trochu mi až vadilo, že kniha neměla hlubší zápletku. Vím, že podobná literatura nikdy nebude úplně zápletkově a „intelektuálně“ založena, ale i mně osobně tato kniha přišla až přehnaně o ničem.

Ale abych to vzala postupně…

Kniha už od začátku začínala svižně a netrvalo několik desítek stránek, než se oba hlavní představitelé potkali – to je zajisté plus.

Celkově jazyku knihy nemám co vytknout – pěkně volená konverzace, žádné krkolomné věty a ani nic podobného.

Jediné co, tak popis mi přišel místy celkem „odfláknutý“. Převážně u popisu vedlejších postav jsem se celkem často ztrácela a občas jsem nevěděla, kdo je kdo.

A co se týká charakteristiky hlavních postav, tak také žádná sláva. Autorky se pokoušely podlé mého názoru až moc reálně popsat myšlenkové ochody Sáry i Maxe, takže vcelku to působilo velmi nereálným dojmem.

Typická zápletka na konci knihy s prominutím stála za prd… Byla hodně předvídatelná a ještě ke všemu vyřešena během cca pěti stránek. No nezlobte se na mě, ale to ani mě nebavilo, a to jsem opravdu zvyklá číst podobné „bezmyšlenkové“ tituly celkem často.

V celkovém shrnutí musím bohužel říct, že kniha Božský cizinec se mi příliš nelíbila a po druhé se k ní už zřejmě nevrátím – a to se stává jen málokdy.

Celkově mi to je líto, čekala jsem od knihy více. Teď už jen mohu doufat, že pokračování této knižní sérii bude lepší a nebudu zklamaná i u dalších titulů.

V hodnocení dávám knize dvě hvězdičky z pěti a věřím, že další kniha dopadne lépe. Mějte se krásně a užívejte si podzimní pohody.

Oficiální anotace: 

Aby unikla expříteli, který ji podváděl, rozhodne se Sara Dillon odstěhovat do New Yorku, kde hodlá najít vzrušení, bez toho, aby se musela vázat. Takže když v jednom klubu potká neodolatelného sexy Brita, neočekává nic jiného, než noc plnou zábavy. Ale způsob – a rychlost – s jakou ztrácí zábrany ji dovede k jednorázovce i Božskému cizinci.
Celé město ví, že má Max Stella rád ženy, ne že by kdy narazil na takovou, co by si rád udržel. Až do chvíle, kdy potká Saru, která mu dovolí daleko víc, než jiné ženy – například pár velice choulostivých fotografií. Pak se začne ptát sám sebe, jestli pro něj mimo ložnici existuje také něco jiného.
Tajné a žhavé schůzky na místech, kde je můžou přistihnout, jsou pro Saru menším zlem i strašákem, než soukromé prostory, kde by se s Maxem mohla více sblížit.

 

*Knihu můžete zakoupit ZDE

*Více mých recenzí naleznete v sekci KNIHOMOLKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *